2011

V sobotu 18. června 2011 od 9.00 se v Brně na půdě Fakulty informatiky Masarykovy univerzity uskutečnil již druhý ročník konference Openmobility. Tématem byly otevřené mobilní technologie a open source hardware. Tedy hlavně Linux a další open source software na mobilních telefonech, tabletech a netboocích. Mohli jste se těšit na zajímavá embedded zařízení, u kterých můžete plně využít jejich potenciálu, a také na otevřený hardware. Ten může sloužit jako platforma pro realizaci vašich nápadů a navíc máte možnost jej přizpůsobit svým potřebám.

Přednášející představili zajímavé otevřené softwarové a hardwarové technologie a na těchto technologiích založené produkty. Návštěvníkům jsme nabídli ucelený přehled otevřených mobilních technologií, ukázku vývoje open source software pro mobilní zařízení a náhled do vývoje samotného hardware. Součástí programu byly i praktické workshopy, kde se  návštěvníci mohli blíže seznámit s tématy představenými na přednáškách a získat tak detailnější pohled do dané problematiky. Předvedli jsme vám nejrůznější otevřené mobilní zařízení, ať už jde o telefon, PDA, tablet, netbook, čtečku knih nebo zajímavý vývojový kit a ukázali našim návštěvníkům co všechno se s ním dá dělat a jaký software na něm běží. Podělíli jsme se s vámi o své zkušenosti s vývojem pro otevřená mobilní zařízení, o hackování zajímavého hardware nebo vytváření vlastního.

Datum: sobota 18. června 2011 9.00 – 18.00

Místo: Fakulta informatiky Masarykovy univerzity, Botanická 68a, 602 00 Brno

Doprava: Z Hlavního nádraží pojedete tramvají č. 1 nebo č. 6 ze zastávky Česká na stanici Hrnčířská. Zde vystoupíte a půjdete přibližně 300m po ulici Hrnčířská, napravo budete mít budovu univerzity, kde se koná akce.

Sponzoři a mediální patneři

 

 

Leave a Reply