2012

Žijeme ve světe neustále se vyvíjející a měnící techniky. Během několika posledních let jsme si čím dál více zvykli používat mobilní zařízení. Zjednodušují nám život, pomáhají nám s každodenními činnostmi a úkoly a v okamžiku nás spojují s ostatními lidmi po celé planetě. Avšak mohou nám život i ztížit, když nefungují tak jak od nich očekáváme nebo když dělají něco, co my zákazníci, vývojáři a uživatelé nechceme.

Proto se zrodila myšlenka, myšlenka o otevřenosti mobilních platforem, o otevřených a mobilních zařízeních (zdar Openmoko!), myšlenka sdílení Open Source ideí s širší mobilní komunitou, myšlenka o konferenci Openmobility. Jsme inspirováni svobodnými (FLOSS) mobilními platformami a hnutím Open Source Hardware (OSHW). Rozhodli jsme se vytvořit konferenci od komunity pro komunitu a každému volně přístupnou. Proto organizujeme Openmobility konferenci 2012.

MeeGo App Symbian App

Kdy a kde?

Openmobility konference se uskuteční 21. dubna 2012 (sobota) v Praze.

Informatická sekce, Matematicko-fyzikální fakulta, Univerzita Karlova v Praze

Malostranské náměstí 25, Praha 1

Prosím navštivte: Doprava a Ubytování

O organizátorech

Jsme občanské sdružení Openmobility, nezisková organizace se sídlem v Praze. Našim cílem je podporovat českou i slovenskou komunitu zájemců o otevřené mobilní technologie, poskytujeme informace o Open Source na nejrůznějších mobilních platformách a Open Source Hardware a organizujeme hardware rework párty (Neo FreeRunner). Navštivili jsme MeeGo Conference 2010 v Dublinu, LinuxCon Europe and Embedded Linux Europe Conference 2011 v Praze a publikovali z nich reportáže na našem portálu www.openmobility.cz. Zorganizovali jsme Openmobility konference ve Zlíně a v Brně.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>